Szukaj w serwisie
Kategorie produktów » Wyposażenie budynków inwentarskich » Systemy odprowadzania ścieków
  • Podgląd produktu

Właz przejazdowy

Opis produktu:

Właz przeznaczony jest do montażu w żelbetowej pokrywie podziemnego zbiornika przejazdowego magazynującego lub przepompowni gnojowicy. Może być również stosowany w innych obiektach po­dobnego przeznaczenia tzn. tam gdzie nie można stosować elementów wystających (odpowietrzników) a wymagana jest wentylacja, tam gdzie jedynym ograniczeniem obciążeń są przepisy kodeksu drogo­wego, tam gdzie wymagany jest duży prześwit włazu z równoczesnym zapewnieniem maksimum bez­pieczeństwa po jego otwarciu.

Właz kompletny składa się z czterech elementów stalowych ocynkowanych ogniowo. W trakcie wyle­wania żelbetowej pokrywy zbiornika wbetonowana zostaje rama nośna. Skomplikowany kształt po­wierzchni bocznych i dodatkowe „wąsy” zapewniają pewne zamocowanie ramy. Na wewnętrznych obrzeżach długich boków , rama posiada „falbany” zapewniające przewietrzanie i centrowanie po­krywy. W specjalnym połączeniu zawiasowym zamocowana jest podnoszona krata a w niej również otwierana mała kratka. Takie rozwiązanie zapewnia intensywne przewietrzanie zbiornika z zachowa­niem bezpieczeństwa. Dzięki małej kratce możliwe jest umieszczenie węża ssącego beczkowozu bez narażania się na kąpiel w gnojowicy. Pokrywa włazu wykonana jest z grubej blach z powierzchnią an­typoślizgową usztywnioną i wzmocnioną gięciami i czterema podciągami co daje jej wymaganą wy­trzymałość na naciski kół każdego dopuszczonego do ruchu pojazdu, przy zachowaniu minimalnego jak na te gabaryty ciężaru.

Dane techniczne:
Długość - 860 mm
Szerokość - 830 mm
Grubość - 130 mm
Masa - 63 kg
Nośność - 4 T
Prześwit - 700 x 750 mm
Wym. okienka w kracie - 410 x 320 mm
Pokrywa - 700 x 800 x 55 mm

Można wykonać również włazy specjalne z wspawanymi (jeszcze przed cynkowaniem ognio­wym) elementami do mocowania drabiny, prowadnic pompy i prowadnicy dźwigni sterującej jak rów­nież tulei do instalowania przenośnego żurawika ułatwiającego montaż i de­montaż pompy.

Do przepompowni, w których montowane są większe pompy, produkowane są włazy o powiększonej długości do 950 mm.

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

  • Formularz zapytania produktowego do firmy
Imię i nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Miejscowość:
Województwo:
Treść zapytania:
Kod:
Wpisz kod:
  • Produkty firmy ŁUKOMET
powrót

Oferty sponsorowane:
Polecane www: 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.oZbiornikach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone