Szukaj w serwisie

Kategorie:

Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | aktualności

Tutaj jesteś: Aktualności / aktualności

Rodzaje i możliwości wykorzystanie sprężarek powietrza

Czwartek, 09 marzec 2023, kategoria: aktualności

 

Wiele dziedzin gospodarki powszechnie wykorzystuje obecnie sprzężone powietrze. Nie nastręcza ono większych problemów, zarówno jeśli chodzi o przechowywanie, jak i transport. Jego stosowanie nie wiąże się z żadnym zagrożeniem nie tylko dla pracowników, ale również środowiska przyrodniczego. Możliwości zastosowania sprężonego powietrza są olbrzymie. Otrzymuje się je, wykorzystując sprężarki powietrza. Z uwagi na różnorodność zastosowań dostępne są ich różne typy. Dzięki temu każdy może z łatwością wybrać sprężarkę, która odpowiada wszystkim potrzebom.

Do czego służą sprężarki powietrza?

Są to urządzenia, dzięki którym możliwe jest uzyskanie wysokiego ciśnienia gazu – w tym przypadku powietrza. Dodatkowo wymuszają one jego przepływ. Dzięki temu są naprawdę szeroko stosowane w przemyśle. Sprężone powietrze jest wykorzystywane do zasilania takich urządzeń pneumatycznych, jak:

      młoty;

      klucze;

      wiertarki.

Jest niezbędne do przetłaczania gazu ziemnego, stosowane jest w systemach chłodniczych i wentylacyjnych. Sprężarki powietrza można wykorzystać do malowania, pompowania opon samochodowych, transportu sypkich materiałów oraz dystrybucji gazów technicznych.

Jakie rodzaje sprężarek powietrza są dostępne na rynku?

Szerokie zastosowanie sprężarek powietrza sprawiło, że w rynkowej ofercie można dzisiaj znaleźć ich bardzo różne rodzaje. Osoby, które chcą kupić takie urządzenie mają do wyboru sprężarki:

      śrubowe olejowe;

      śrubowe bezolejowe;

      tłokowe.

Najwięksi producenci mają w swojej ofercie także sprężarki powietrza przeznaczone dla górnictwa (znajdują się wśród nich modele do stosowania w strefie zagrożenia wybuchem metanu) i kolejnictwa. Spośród wszystkich rodzajów sprężarek do najstarszych zalicza się te tłokowe. Wyjątkowo chętnie korzysta z nich przemysł motoryzacyjny. Z kolei sprężarki śrubowe są bardzo nowoczesne i wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. Można je spotkać między innymi w zakładach przemysłu maszynowego, lotniczego i spożywczego. W transporcie kolejowym sprężarki powietrza dostarczają odpowiednie ciśnienie do przewodów hamulcowych. Bliższe informacje o wydajnych, energooszczędnych, niezawodnych, a jednocześnie prostych w użyciu sprężarkach powietrza znajdziesz na stronie https://airpol.com.pl.

Jaką sprężarkę powietrza kupić?

Wszystko zależy od tego, do jakich celów urządzenie to ma być wykorzystywane. Kupując sprężarki powietrza, pod uwagę należy wziąć przede wszystkim rodzaj maszyn i sprzętów, które mają one zasilać. Ważna jest także wydajność urządzenia, a więc ilość wytwarzanego powietrza oraz poziom emitowanego przez nie hałasu. Dla wielu nabywców istotnym kryterium wyboru jest także cena.

 

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

Oferty sponsorowane:
Polecane www: 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.oZbiornikach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone