Szukaj w serwisie

Kategorie:

Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | aktualności

Tutaj jesteś: Aktualności / aktualności

Karta kredytowa - co warto wiedzieć?

Wtorek, 19 październik 2021, kategoria: aktualności

Wizualnie karta kredytowa niemal nie różni się od debetowej czy przedpłaconej. Podobnie także dokonuje się zakupu z jej pomocą, różnicą są jednak źródła dostępnych środków. Karta kredytowa to przyznany przez bank limit, który posiadacz może wykorzystać w ciągu miesiąca, następnie wydaną kwotę należy spłacić. Jeśli karta będzie odpowiednio obsługiwana, można uniknąć nadprogramowych odsetek za kredyt. Karta kredytowa jest zatem dobrym sposobem na uzyskanie dodatkowych pieniędzy do budżetu domowego, bez zbędnych opłat i formalności.

Karta kredytowa a debetowa

Karta debetowa to środek płatności pobierający pieniądze z konta bankowego posiadacza. Limitem dostępnych środków są zatem zgromadzone przez niego oszczędności. Karta kredytowa zostaje przydzielona przez bank na podstawie wykonanego wcześniej rozeznania, mającego na celu określić zdolność kredytową zainteresowanego. Karta zostaje wówczas zastrzeżona limitem, z którego można korzystać do opłacenia dowolnej transakcji. Karta kredytowa, choć daje możliwość wypłacania środków z bankomatu, przeznaczona jest do płatności bezgotówkowych. Wybieranie gotówki z takiej karty wiąże się z dodatkowymi odsetkami.

Jak otrzymać kartę kredytową?

Aby otrzymać kartę kredytową, należy złożyć wniosek w banku. Taki dokument może złożyć niemal każda pełnoletnia osoba. Zanim bank wyda decyzję w tej sprawie, zostają dokładnie przeanalizowane zarobki oraz historia kredytowa zainteresowanego. W tym celu klient może zostać poproszony o przedłożenie dokumentów zaświadczających o zatrudnieniu, wyciągów z konta bankowego poświadczających wpływ dochodów za wykonywaną pracę czy innych zaświadczeń mówiących o dostępie do stałych dochodów. Oczywiście najbardziej wiarygodnym klientem będzie pełnoetatowy pracownik, jednak o ostatecznej decyzji przyznania karty decydują indywidualne wymagania poszczególnych banków.

Jaki może być limit na karcie kredytowej?

Przyznane przez bank środki zależą od rodzaju otrzymanej karty oraz zdolności kredytowej zainteresowanego. Przy średnich zarobkach można liczyć na limit o kwotach rzędu kilku tysięcy złotych. Maksymalne wartości, jakie przyznaje bank, zależą od rodzaju karty kredytowej. Oprócz standardowej istnieją także złote i platynowe. Podstawowa opcja to limit wynoszący od kilkunastu tysięcy złotych wzwyż. Złota karta kredytowa może osiągać limit od stu tysięcy, platynowa nawet od dwustu tysięcy złotych. 

Karta kredytowa – czy można korzystać bez odsetek?

Karta kredytowa działa w obrębie okresu rozliczeniowego. Jeśli wydatki zostaną odpowiednio rozplanowane, będzie można spłacić limit bez dodatkowych odsetek. Wystarczy, aby zadłużenie generować jedynie podczas trwania grace period, inaczej zwanego prolongatą. Czym jest grace period? To właśnie okres zwalniający płatnika z dodatkowych odsetek. Nieprzekraczanie terminów pozwalających na gromadzenie zadłużenia i spłacane należności w wyznaczonym czasie może zagwarantować korzystanie z karty kredytowej bez dodatkowych kosztów.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

Oferty sponsorowane:
Polecane www: 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.oZbiornikach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone