Szukaj w serwisie

Kategorie:

Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | aktualności

Tutaj jesteś: Aktualności / aktualności

Jak zapłacić za zakupy bez użycia gotówki?

Wtorek, 19 październik 2021, kategoria: aktualności

Do niedawna podstawową zawartością portfela był plik banknotów i spory zapas grzechoczących monet. Dziś bez problemu zrobimy zakupy, nie mając przy sobie nawet najmniejszego nominału. Płatności bezgotówkowe wypierają transakcje tradycyjne ze względu na wygodę klienta i sprzedającego. Rozwój technologii przynosi coraz więcej opcji, możliwych do zrealizowania już tylko przy pomocy plastikowej karty czy telefonu. Każda z propozycji znajduje swoich zwolenników, w zależności od komfortu i możliwości danego rodzaju płatności.

Zalety płatności bezgotówkowych

Dzięki takiej formie płatności nie musimy przejmować się scenariuszami, w których mamy przy sobie tylko kilka złotych, w okolicy żadnego bankomatu, a my potrzebujemy szybko zapłacić za zakupy czy usługę. Transakcje bezgotówkowe z pewnością ułatwiają i przyspieszają proces przekazywania pieniędzy. Nagłe i nieplanowane wydatki już nie są problemem, wystarczy mieć przy sobie telefon bądź kartę płatniczą. Przy transakcjach bezgotówkowych otrzymujemy równie szybko co płatność potwierdzenie jej dokonania. Przy ewentualnych reklamacjach czy sporach ze sprzedawcą posiadamy wiarygodny dokument potwierdzający uiszczenie opłaty.

Rodzaje płatności bezgotówkowych

Niezależnie od tego, czy chcemy zapłacić za towar lub usługę korzystając z Internetu, czy odwiedzając ulubiony sklep na osiedlu, dysponujemy kilkoma możliwościami, do których zrealizowania nie potrzebujemy banknotów. Przy zachowaniu należnej ostrożności, chroniącej przed cyberprzestępcami, są to sprawdzone rozwiązania oszczędzające nas czas i zapewniające komfort zakupów. 

Przelewy internetowe

Z tej opcji możemy korzystać podczas dokonywania zakupów online lub dokonując płatności za różnego rodzaju rachunki. Bezpośrednio z domu możemy załatwić szybko i wygodnie podstawowe sprawy dnia codziennego, bez przebijania się przez miasto i czekania w kolejkach. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz zakupu i wpisać hasło do konta bankowości internetowej. Pieniądze trafią do adresata nawet w kilka godzin.

Karta płatnicza

Istnieje kilka rodzajów kart płatniczych. Najpopularniejszym jest karta debetowa, ale oprócz niej korzystać można z karty kredytowej i przedpłaconej. Niewielki plastikowy przedmiot gromadzi sumę naszych oszczędności, znajdujących się na koncie bankowym. Do realizacji transakcji wystarczy terminal. Podstawą do zatwierdzenia większych kwot jest nadany przez użytkownika tajny PIN. Zakupy opiewające na 100 zł lub mniej można opłacić przy pomocy płatności zbliżeniowej – niewymagającej użycia kodu PIN.

Płatności mobilne

Jednym z nowszych rodzajów opłacania transakcji są płatności dokonywane przy pomocy telefonów lub smartwatchy. Do ich realizacji należy zainstalować odpowiednią aplikację bankową na urządzeniu elektronicznym. Dzięki temu za zakupy można płacić zbliżeniowo przy pomocy gadżetów lub generowanych przez nie jednorazowych kodów. 

Płatność BLIK – co warto wiedzieć?

Co to jest BLIK? To jedna z najnowszych możliwości płatności gotówkowych obsługiwana przez urządzenia mobilne. Dzięki tej aplikacji możemy nie tylko dokonywać zakupów, ale także wypłacać pieniądze z bankomatów, wykonywać przelewy oraz generować czeki elektroniczne. Dzięki aplikacji wykonywane przelewy są szybkie i wygodne, ponieważ nie trzeba znać numeru konta odbiorcy. Wszystkie szczegóły na temat płatności przy pomocy aplikacji BLIK znajdziesz na stronie loando.pl/wpis/jak-placic-blikiem.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

Oferty sponsorowane:
Polecane www: 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.oZbiornikach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone