Szukaj w serwisie

Kategorie:

Zbiorniki na gnojowicę | Biogazownie | Płyty obornikowe | aktualności

Tutaj jesteś: Aktualności / aktualności

Eksploatacja paneli fotowoltaicznych - na czym polega?

Piątek, 29 październik 2021, kategoria: aktualności

 

Prawidłowa eksploatacja paneli fotowoltaicznych warunkuje ich wydajność, a co za tym idzie - wpisywanie się w zapotrzebowanie energetycznego danego budynku. Nie ma znaczenia czy jest to dom jednorodzinny czy też budynek użyteczności publicznej czy też komercyjny. Bardzo ważne jest to, aby odpowiednio zadbać o wybór modeli, a następnie troszczenie się o utrzymanie ich w czystości. Takie działanie mocno przekłada się na ich żywotność. W jaki sposób to zrobić? Podpowiadamy.

 

 

Dobry producent paneli - klucz do sukcesu

 

Pamiętajmy o tym, że zanim podejmiemy decyzję o zakupie paneli fotowoltaicznych, musimy wybrać ich producenta. Nie ma znaczenia czy mowa o fotowoltaice w Warszawie czy też innych miastach. Na drodze do podjęcia decyzji powinien stanąć fakt czy jest godny zaufania. W praktyce oznacza to, czy ma na swoim koncie wiele przeprowadzonych realizacji, czy jest polecany a ponadto korzysta z dobrej klasy materiałów wespół z tym, że bierze pod uwagę najnowsze rozwiązania technologiczne. Kolejna ważna kwestia, to to w jaki sposób zamontujemy panele - to bardzo ważne, jeśli chcemy korzystać z nich przez lata.

 

Jak zamontować panele fotowoltaiczne?

 

Nie wystarczy zainwestować w wysokiej klasy panele takie jak te https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ aby móc w pełni wykorzystać ich potencjał energetyczny. W praktyce oznacza to, że oprócz tego bardzo ważne jest zadbanie o ich prawidłowy, zgodny ze sztuką montaż przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi, przeprowadzone przez fachowca z wieloletnią praktyką. Takie działanie wespół następnie z dobrą eksploatacją sprawia, że będziemy mogli wykorzystać ich potencjał energetyczny, a tym samym generować oszczędności przez wiele lat. Jak więc zamontować panele?

 

Najważniejsze jest to, aby określić miejsce w którym ma znaleźć się nasza instalacja fotowoltaiczna. W praktyce mamy do wyboru dach, grunt, jak również elewację. W przypadku instalacji na dachu konieczne jest to, aby zadbać o prawidłowy kąt nachylenia. Mowa o tym, aby panele znalazły się w przedziale do 30 do 40 stopni. Ogromnie ważna jest także odpowiednio dobrana szyna, która będzie chroniła i zabezpieczała przed spadkiem nasz sprzęt. Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedniego kąta, można zawsze zainwestować w konstrukcję korygującą. Bardzo istotną kwestią jest także zadbanie o właściwą ekspozycję. Tutaj za optymalną uważa się południową. Można także postawić na południowo-zachodnią, ale jeśli możliwa jest jedynie południowo-wschodnia, wówczas także nie jest to duży problem jednakże pod warunkiem, że nie będzie dochodzić do zacienienia (tutaj w grę wchodzi także obecność roślinności, która często je powoduje, ale oczywiście nie tylko).

 

Kiedy jednak zdecydujemy się na zamontowanie paneli na gruncie, to bardzo ważne jest to, aby nie dopuszczać do sytuacji w której mamy do czynienia z nierównym terenem, jak również konieczny jest zakup dobrej konstrukcji wspierającej. Pamiętajmy o tym, że w przypadku ekspozycji, mówimy o tej samej co w przypadku montażu na dachu, natomiast instalowanie na elewacji, to już ekspozycja południowa.

Zobacz także: https://panoramawnetrz.pl/dlaczego-inwestycja-w-panele-fotowoltaiczne-jest-oplacalna,366,aktualnosc.html

 

Mycie paneli fotowoltaicznych ma znaczenie

 

Eksploatacja paneli fotowoltaicznych wiąże się z ich właściwym czyszczeniem. Konserwacja powinna następować optymalnie dwa razy w roku - na wiosnę oraz jesienią. Należy zadbać o właściwą porę dnia - najlepiej wczesnym rankiem, albo też późnym popołudniem. Do mycia paneli używajmy tylko i wyłącznie specjalnie do tego przeznaczonych środków wespół z miękką gąbką oraz płaskim mopem. Konieczna jest precyzja i delikatność - działanie zgodne ze sztuką i dokładne. Pamiętajmy o tym, że nie jest trudno o uszkodzenie paneli - są bardzo delikatne.  


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

Oferty sponsorowane:
Polecane www: 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.oZbiornikach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone