Szukaj w serwisie

Kategorie:

Produkty | Instalacje | Projekty | Agroturystyka | Dachy i pokrycia dachowe | Dom i Zagroda | Folie i szklarnie

Tutaj jesteś: Artykuły / Instalacje

Czy potrafisz rozpoznać nieprawidłowe działanie swojego siłownika pneumatycznego?

Piątek, 12 sierpień 2022, kategoria: Instalacje

 

Siłowniki pneumatyczne służą do przetwarzania energii ze sprężonego powietrza na ruch obrotowy i liniowy. Dzięki wyjątkowej kontroli ruchu gwarantuje precyzję niezbędną w automatyzacji. Są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu, takich jak motoryzacja, przetwórstwo spożywcze i produkcja ze względu na wiele zalet.

Jak rozpoznać przyczynę nieprawidłowego działania siłownika pneumatycznego?

Jeśli Twój siłownik pneumatyczny i jego komponenty nie działają poprawnie, możesz zrobić kilka rzeczy, aby ten problem rozwiązać. Ten artykuł poprowadzi Cię przez właściwy proces rozwiązywania problemów, aby znaleźć właściwe rozwiązanie, a jeśli chcesz mieć pewność, że siłownik pneumatyczny nigdy Cię nie zawiedzie, koniecznie sprawdź ofertę tutaj: https://www.martechpneumatyka.pl/silowniki-pneumatyczne/silowniki-pneumatyczne-cz-iso15552-dwustronnego-dzialania. Za każdym razem, gdy jakikolwiek system ulega awarii, możesz podjąć kilka kroków, aby ustalić, co się stało. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zastanowić co tak naprawdę się dzieje.

Niektóre z najczęstszych problemów związanych z układami pneumatycznymi i siłownikami są na ogół łatwe do wskazania, jeśli wiesz, jak to działa. Operatorzy systemów często zadają sobie pytanie, co się dzieje lub nie dzieje się z siłownikami pneumatycznymi, aby określić, czy niektóre z jego elementów nie działają zgodnie z przeznaczeniem.

Jakie problemy z siłownikami pneumatycznymi występują najczęściej?

      niewystarczające ciśnienie,

      problemy z zaworami,

      wolne obrote.

Wszystkie wyżej wymienione sytuacje są powszechnymi problemami i często wykrywanymi przez zwykłą obserwację.

Gdzie i kiedy zaczął się problem z siłownikami pneumatycznymi?

Wiedza o tym, kiedy pojawił się problem, jest idealnym sposobem na określenie, z jakim problemem boryka się Twój siłownik i jak poważny jest to problem. Powtarzające się problemy i stopniowe awarie zazwyczaj wskazują na problemy z siłownikiem, takie jak nieszczelności, zanieczyszczenia i zużyte elementy. Alternatywnie, awarie, które wydają się pojawiać znikąd, wskazują na katastrofalne awarie. Typowe problemy związane z nagłymi awariami obejmują uszkodzone komponenty, problemy mechaniczne i pęknięcia komponentów.

Natomiast możliwość określenia, w którym miejscu cyklu maszyny występuje problem, może pomóc w rozróżnieniu powtarzającego się problemu. Zawsze sprawdzaj zapisy konserwacji, aby sprawdzić, czy istnieją jakiekolwiek zapisy dotyczące powtarzających się problemów i gdzie są one zwykle w danym przypadku obserwowane.

 

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:

 
 
 

Oferty sponsorowane:
Polecane www: 
PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA / O NAS / REKLAMA / POLITYKA PRYWATNOŚCI / KONTAKT
Copyright © 2008 by www.oZbiornikach.pl Wszelkie prawa zastrzeżone